Teknoloji

Volvo Yeni Elektrikli Arabası EX30’u Duyurdu

İsveç merkezli Volvo, başarılı elektrikli otomobilleriyle boy göstermeye devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda XC90 serisinin yerini alacak olan yeni elektrikli lüks SUV’si EX90’ı tanıttı. Araba devi, bugün daha EX90 çıkmadan yepyeni bir modelleçıkacağını duyurdu.

Volvo’nun yeni elektrikli modeli, EX30 adı verilir. Henüz hakkında çok fazla detay açıklanmayan aracın global lansmanı 7 Haziran’dayapılacaktır.

EX30 küçük bir SUV olacak

EX30 adı aslında birkaç haftadır ortalıkta dolaşıyordu. Firmanın yaptığı yeni duyuru, böyle bir aracın piyasaya sürüleceğini de doğruladı. Basın açıklamasına göre merakla beklenen otomobil küçük bir SUV olacak. Bununla ilgili olarak şirket şunları söyledi: Küçük düşünmek en büyük fikirlerimizden biri”“Ex30” ifadelerini kullanırken Boyut olarak küçük, yaşam için büyük olarak tanımlar.

Özellikleri ve tasarımı hakkında şu an için herhangi bir bilgi bulunmayan aracın C40 Recharge ve XC40 Recharge’ın da aralarında bulunduğu 40 serisi elektrikli araçlar kapsamında yer alması bekleniyor. SUV olarak çıkacak olması da C40’tan daha yüksek bir araç olabileceğini ortaya koyuyor.

Volvo’nun bu araçla genç kitleyi hedeflediğini söylemek mümkün. Yani kompakt ve sportif bir araçla rekabet etme olasılığı oldukça yüksek.

habertutak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu