Haber

HATAY’DAN İSTANBUL’A GELEN DEPREMDE DOĞUM

Hatay’daki depremde evi yıkılan Çetin çifti, İstanbul’a döner dönmez üçüncü çocuklarına sahip oldu. Bebeğe ‘Doğa’ adı verildi.

Esenyurt’ta pastanede çalışan Ramazan Yetim, 2017 yılında akrabalarının yaşadığı Samandağı ilçesine döndü. Türkiye’yi sarsan son depremde duvarları yıkılan Ramazan Çetin, eşi Fatma ve iki çocuğunu fırından çıkardı. moloz zorlukla. Evleri kullanılamaz hale gelen aile, yıllar önce göç ettikleri Esenyurt’a otobüsle döndü. Daha önce iki çocuk doğurduğu Esenyurt’ta hastaneye kaldırılan Fatma Yetim, üçüncü kızını sezaryenle dünyaya getirdi. Baba Ramazan Yetim, hayatlarını son anda kurtardıklarını, eşinin sağlıklı bir bebek dünyaya getirmesine rağmen üzüldüğünü söyledi. Kızına ‘Tabiat’ adını veren anne Fatma Yetim, deprem gecesini ve sonrasını şöyle anlattı:

“Uykudaydık, büyük bir sarsıntıyla uyandık. Çok korktuk. Çocuklarımızı aldık ve ilk sarsıntı dindikten sonra güçlükle dışarı çıktık. Pazartesi gününe Samandağ Devlet Hastanesi’nden randevu aldık. Bir türlü atlatamadık.” depremin şoku. Merdivenler ve duvarlar döndü. Duvarların üzerinden kaydık ve kendimizi aşağı attık.”

Başhemşire Zeynep Sevgi Keskin, Fatma Yetim’in yanlarına getirildiğinde 39. haftasında olduğunu ve doğumunun çok yakın olduğunu, hızla hastaneye kaldırılma sürecini atlatıp doğum yaptığını söyledi. Keskin, “Anne ve bebek şu anda çok sağlıklı. Hastanın tüm masrafları ve tüm ihtiyaçları kurumumuz tarafından karşılanıyor” dedi.

akkusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu