Haber

Zindaşti-Burhan Kuzu ilişkisinin kilit figürüne silahlı saldırı

Aliye Uzun, 1 Kasım 2020’de hayatını kaybeden İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve AK Parti eski Milletvekili Burhan Kuzu’yu tanıştırdığını söyledi. Bağdat Caddesi’nde silahlı kişilerce saldırıya uğradı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göreUzun, Suadiye’de gezerken kimliği belirsiz bir kişi tarafından tabancayla vuruldu.

Saldırıdan kaçmaya çalışan Uzun, diz kapağından vuruldu. Saldırgan olay yerinden kaçarken, hastaneye kaldırılan Uzun’un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Ne oldu?

Aliye Uzun, Zindaşti ve Burhan Kuzu ile çekilen fotoğraflarla gündeme geldi. Zindaşti ile bir süre “flört” ettiklerini anlatan Aliye Uzun’un iktidarın önde gelen isimleriyle yakın ilişkileri de dikkat çekti.

Zindaşti ve Kuzu’yu tanıştırdığını belirten Uzun, “Bu kişinin ülkemize yatırım yapacağını düşündüğüm için Burhan Hoca ile tanıştırdım. Daha sonra bu adamın yasadışı iş yaptığını öğrenince onunla görüşmeyi bıraktım.

Zindaşti’yi tehdit ettiği için şikayet ettiğini söyleyen Uzun, “Zindaşti’yi ilk deşifre eden benim” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu