Teknoloji

WhatsApp’a Yapay Zekâ ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamanın “2.24.14.20” kodlu Android beta sürümünde tespit edilen yeni özellik, uygulamaya entegre edilmeye çalışılan Meta AI’ın kapsamını genişletecek gibi görünüyor.

WhatsApp’ın en yeni Android beta sürümünde tespit edilen yeni özellik, kullanıcıların yapay zekâ ile daha fazla etkileşime girmelerini sağlayacak. Bu bağlamda; yapay zekâ, fotoğrafları yorumlayıp, istenirse düzenleme yapabilecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünecek

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, fotoğraf üzerinde yapılacak düzenlemelerin kolaylaşmasını sağlayacak. Çünkü bu özellik sayesinde bir fotoğraf üzerinde Meta AI ile konuşabileceksiniz. Gerekli bir düzenleme yapılmasını isterseniz de yapay zekâ, bunu sizin yerinize yapabilecek.

Meta, WhatsApp için geliştirilen yeni özellik hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin ne zaman test edileceği, son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı gibi sorular henüz yanıtsız. Ancak WhatsApp ekibinin Meta AI’a odaklandığı gerçeğini unutmamak lazım. Şirket, yapay zekâ alanında geride kalmak istemiyor gibi görünüyor.

haberhalkapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu