Haber

Uluslararası Katılımlı 19. Türk Spor Hekimliği Kongresi İzmir’de Başladı

Türkiye SporTabipler Birliği’nin düzenlediği 19. Uluslararası Türk Spor Hekimliği Kongresi İzmir’de başladı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, üniversite bünyesinde yer aldı. sporSpor Toto’nun desteğiyle tesislerini yenilediklerini kaydetti.

Cumhuriyetin 100. yılında kongreye ev sahipliği yapmanın kendileri için çok değerli olduğunu belirten Budak, şöyle konuştu:

“Kongrenin teması biraz farklı ama hekimin sporcu performansına yaklaşımı çok daha farklı bir boyut. Gençlerin hayat boyu sporu felsefe haline getirmesini önemsiyorum. Aslında bu kongreye katılmamın sebeplerinden biri de bu. Öğrencilerimize sağlıklı bir yaşam için hayatları boyunca spor yapmaları gerektiğini söylüyorum. Onlara klasik söylüyorum ama her zaman üç şey söylüyorum: Hangi sporu yaparsanız yapın, hayatınız boyunca kitap okuyun ve ayrıca dünyayı okuyabilecek bir yabancı dile sahip olun.”

Türk Spor Hekimleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Ergün de kongrelerin 2 yılda bir yapıldığını belirterek, 2021 yılında kongreyi online olarak gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Mart ayında yapmayı planladıkları kongreyi Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından ertelediklerini belirten Ergün, şöyle konuştu:

“Kongremizde sporcu sağlığını ve performansını korumaya ve geliştirmeye yönelik ölçüm ve değerlendirmelerle yeni tedavi sistemlerindeki son gelişmelerin tüm boyutlarıyla tartışılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla performans tıbbı ana teması altında her konu ele alınacaktır. yerli ve yabancı uzman konuşmacıların bilgi ve tecrübeleri ışığında detaylı olarak anlatılacak.Ayrıca Kovid-19’un ‘Sporcu sağlığı ve performansı üzerindeki etkileri ile performansın iyileşmesine ilişkin bilimsel gelişmeleri de paylaşacağız’.

Kongre 5 Kasım Pazar günü yapılacak oturumlarla tamamlanacak.

akcadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu