Haber

Sivas’ta Kur’an-ı Kerim’e alçak saldırı! Valilikten açıklama

Tüm şehri ayağa kaldıran olay, Sivas merkeze bağlı Yenidoğan Mahallesi’ndeki Safa Camisi’nde meydana geldi.

3 DEFA KUR’AN’I ÖPTÜKTEN SONRA DURDU.

Lider adaylarından SK, Safa Camii ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve dernek başkanlığı seçiminde konuşma yaparken, Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öpüp başına koydu. , sonra onu yere koydu ve sağ ayağıyla üzerine bastı.

CAMİDEKİ TOPLUM TEPKİ GÖSTERDİ

Bu anlar camideki dernek üyeleri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Camideki dernek üyeleri de SK’ye bu eylemine tepki gösterdi. Olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından Sivas Valiliği soruşturma başlattı. Kısa sürede polis tarafından yakalanan SK, ‘dini değerlere hakaret’ suçundan gözaltına alındı.

VALİLİK: GÖRSEL ETKİLİYİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Olayın ardından Sivas Valiliği yazılı açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Safa Camii ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve Dernek Başkanlık Seçimi sırasında Dernek Başkan adaylarından SK isimli bir kişi, dernek üyelerine konuşma yaparken, Camiye gelen, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i üç kez öpüp alnına koydu.Yerde bırakıp ayağıyla üzerine bastı.Kişi, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube ekiplerimiz tarafından yakalanarak hastaneye götürüldü. “Dini Değerleri Aşağılama” suçundan tutukluluk. Konuyla ilgili olarak Sivas Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Büyük Kitabımıza yapılan bu alçakça eylemi şiddetle kınıyoruz. Kişiler kanun önünde gerekli cezayı alacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu