Yaşam

Sağlık Bakanı, Kovid-19’un Eris Varyantının Türkiye’de de Görüldüğünü Açıkladı (Korkulacak Bir Şey Yok)

Artık eskisi kadar gündemimizde değil. COVID-19 Konuya ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde gündeme gelen Kovid-19’un yeni çeşidi “Eris”in de Türkiye’de olduğunu söyledi. görülmüş duyurdu. Fahrettin Koca, varyantın diğer ülkelerde de yaygın olduğunu ve Türkiye’de de görülmesinin beklendiğini belirtti. Ancak Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre endişelenmemizi gerektiren bir durum. Sorunun dışında.

Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre Eris çeşidi ülkemizde mevcut. 9 kişide görüldü . Bu kişilerin ortak özelliği yurt dışı bağlantıları olmasıydı. Ayrıca Eris varyantına yakalanan vatandaşların tamamı aynı şehirde yaşıyordu. Bakan Koca, hastaların hangi şehirde olduğunu açıkladı. söylemedi.

Fahrettin Koca’nın açıklaması:

BU, ENDİŞE EDİLMEMESİ GEREKEN BİR GELİŞMEDİR.

Virulansının düşük olduğunu bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda incelendi. 9 kişide görüldü.

Yurt dışı bağlantılarıyla aynı illerdeler. mevcut önlemler ve Günlük hayatımıza devam edeceğiz . Bu durum diğer ülkelerde de yaygındı, bizde de yaşanması mümkündü. Yaşlılarımızı ve kronik hastalarımızı koruyacağız.

Korkulacak hiçbir şey yok. Eski günlere dönmeyeceğiz!

Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Eris varyantıyla ilgili bir açıklama yapmış ve vatandaşları endişelendirecek bir durum olmadığını söylemişti. Yeni varyantın mide bulandırıcı gücü Omicron’dan geliyor daha yüksek değilBakan Koca çok net ifade etti, ” Endişelenme. Eski günler geride kaldı.dedi. Webtekno olarak tüm okuyucularımıza tavsiyemiz şu; telaşlanmamakBakan Koca’yı da dinlemeliler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu