Haber

Rusya: Wagner birlikleri, hava ve topçu kuvvetlerinin desteğiyle Artyomovsk’un kurtarılmasını tamamladı

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Wagner Kümesi’ne bağlı taarruz birlikleri, Rus hava ve topçu kuvvetlerinin takviyesiyle Artyomovsk şehrinin kurtarılmasını tamamladı.

Rus birliklerinin, Ukrayna ordusuna destek birliklerinin gönderildiği Artyomovsk yakınlarındaki karayolu köprüsünü yıktığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Donetsk Halk Cumhuriyeti’ne (DHC) bağlı Konstantinovka, Bogdanovka ve Krasnoye yerleşim yerlerindeki düşman birlikleri, Güney Askeri Grubu’nun hava ve topçu birliklerinin ateşi ile bozguna uğratıldı. Ayrıca Krasnoye yerleşim bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetleri takviye kuvvetlerinin Artyomovsk’a sevk edildiği karayolu köprüsü ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 60. Mekanize Tugayı’na ait mühimmat deposu imha edildi.

Açıklamada, hava kuvvetlerinin 6 sorti, topçu birliklerinin ise 69 atış görevini tamamladığı kaydedildi.

Son gün Ukrayna ordusu Artyomovsk tarafında 100’e yakın asker ve yabancı paralı askerin yanı sıra bir tank, bir zırhlı piyade aracı, beş kamyonet ve biri Polonya yapımı Krab ve Polonya yapımı olmak üzere iki kundağı motorlu topçu düzeneğini kaybetti. obur Gvozdika. Öte yandan ABD yapımı AN/TPQ-50 topçu radar istasyonunun imha edildiği vurgulandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Güney Askeri Kümesi’ne bağlı topçu ve hava kuvvetlerinin takviye edilmesi ve Wagner Kümesi taarruz birliklerinin eylemleri sonucunda dün gece Artyomovsk kentinin tamamen özgürleştirildiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, operasyona katılan tüm askerleri tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu