Teknoloji

Netflix Büyük Çaplı Pc Oyunu İçin Yönetmen Arıyor

Dünyanın en büyük dizi ve sinema platformlarından birisi olan Netflix, geçtiğimiz yıl taşınabilir oyun stüdyosu kurduğunu açıklamış ve ilk oyunlarını duyurmuştu. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda da öbür bir taşınabilir oyun stüdyosu kuran şirket, bu stüdyonun başına eski EA yöneticisini getirmişti.

Ancak platformun duyurduğu oyunların tamamı küçük çaplı ve “çerezlik” diyebileceğimiz oyunlardı. Hatta bir takipçimiz “AAA oyun bekleyen yoktu herhalde” demişti. Görünüşe nazaran Netflix artık de AAA oyun yapmak için kolları sıvadı.

Büyük çaplı bir FPS oyunu için dizayncı aranıyor

Netflix’in kendi internet sitesinde yer alan iş ilanına nazaran şirket, Los Angeles’taki ana stüdyosu için bir oyun direktörü arıyor. Lakin iş ilanına dikkatlice baktığımızda “Yeni AAA Pc oyunumuzu yapmamızda yardımcı olacak yetenekli bir oyun yönetmeni arıyoruz” ibaresini görüyoruz. Ayrıyeten aranılan yetenekler kısmında hem FPS ve TPS (Third Person Shooter) oyunlarda hem de “Live Service” oyunlarda deneyimli olmasının tercih edilen bir kriter olması da Netflix’in PC için büyük bütçeli bir FPS oyunu yapacağını gösteriyor. “Live Service” tabiri, kabaca bitmemiş bir oyunu piyasaya sürerek oyunu güncellemeler ve eklemelerle uzun yıllar oynanabilir yapmak manasına geliyor. (Örneğin Destiny 2 ve Marvel’s Avengers)

Ayrıca verilen bilgilerde bu proje için küçük çaplı bir grup kurulduğu da belirtiliyor. Bu noktada God of War’ın 300 kişilik bir grupla 5 yılda geliştirildiğini, GTA V’te ise yaklaşık 1.000 kişinin çalıştığını düşünürsek Netflix’in bu büyük bütçeli üretimi piyasaya sunması için birkaç yıl beklememiz gerekecek.

İş ilanında ayrıyeten oyunun Netflix’in dizi ve sinema içeriklerine uygun karakterler ve kıssalar içermesi gerektiğinden de belirtiliyor. Yani bu Pc oyunu ya var olan bir içeriğin oyun hali olacak ya da bu oyunu husus alan bir içerik yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu