Yaşam

Milyoner Olarak Baskı Yapıldı: Cankurtaran Kariyeriyle Bir Efsane Olan Leroy Colombo’nun Uzmanlığı Nedir?

Kim Milyoner Olmak ister? Yarışmada sorulan soruların yanıtları izleyenler tarafından merak konusu oldu. ATV’nin en uzun soluklu yarışı olan Milyoner’e Leroy Colombo damgasını vurdu. Kenan İmirzalıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen bildi yarışmasında sorulan cankurtaran Leroy Colombo sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Peki 40 yıldır cankurtaranlık yapan Leroy Colombo’nun en değerli özelliği nedir?

Detayları görelim…

2 Ağustos 2011 tarihinden itibaren ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışı büyük ilgi görüyor.

Her hafta Pazar akşamları seyirciyi ekran başına kilitleyen yapımda sorulan sorular da sık sık gündem oluyor. Yarışmanın takipçileri Milyoner sorularının yanıtlarını arıyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümünde sorulan Leroy Colombo sorusu büyük ilgi gördü.

İşte gündemdeki Leroy Colomco sorusu:

1905-1974 yılları arasında yaşayan, 40 yıllık cankurtaranlık kariyeri boyunca 1000’e yakın kişiyi boğulmaktan kurtaran ve meslek tarihinin en başarılı isimlerinden biri olan Leroy Colombo hakkında hangi bilgiler doğrudur?

A- Kör B- Sağır C- Tek kollu D- Tek ayaklı

Sorunun doğru cevabı B seçeneği yani ‘sağır’ olacaktır.

Cankurtaran Leroy Colombo’nun Uzmanlığı Nedir?

Yedi yaşında spinal menenjit teşhisi konulan Leroy Colombo, işitme duyusunu ve bacaklarını kullanma yeteneğini kaybetti. Kardeşleri Kolombo’nun yüzmesine yardımcı oldu ve ünlü cankurtaran daha sonraki yıllarda yürüme yeteneğini yeniden kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu