Ekonomi

Mastercard, Avrupa ve Latin Amerika’da kişiler arası kripto ağı kurdu

Investing.com – Mastercard tarafından yapılan duyuruda Avrupalı ve Latin Amerikalı kripto kullanıcıları için kişiler arası (P2P) işlem platformu kurulduğu açıklandı.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

P2P ağı sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

Mastercard Crypto Credential adı verilen ağ test aşamasında başlatılırken ağın Bit2Me, Lirium ve Mercado Bitcoin borsaları tarafından desteklendiği bilgisi verildi. Mastercard, P2P platformunu hayata geçirerek sınır ötesi ödemelerde kripto varlıkları kullanma planı doğrultusunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Mastercard Latin Amerika ve Karayipler Ürün ve Mühendislik Başkan Yardımcısı Walter Pimenta konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Latin Amerika’da ve tüm dünyada Blockchain ve kripto varlıklara olan ilgi artarken kamuya açık Blockchain ağlarında güvenilir ve doğrulanabilir etkileşimler sunmaya devam etmek çok önemli.”

P2P ağını kullanacak olan kripto yatırımcıları kripto cüzdanları kısa adlar kullanabilecek. Böylece transfer işlemleri daha kolay hale gelecek olup sistemin Ethereum tabanlı Ethereum Name Service (ENS) tarafından sunulan cüzdan adreslerine benzediği üzerinde duruldu.

Blockchain ile hızlı ve daha düşük maliyetli para transferi

Mastercard, P2P platformunun kullanımı arttıkça sınır ötesi ödemeler konusunda da pazar payını artırabileceğini düşünüyor. Uluslararası havale işlemleri her geçen yıl artmaya devam ederken ödeme şirketleri, bu işlemleri daha hızlı ve daha düşük maliyette gerçekleştirmek için araştırmalarına devam ediyor.

Bu da başta Mastercard ve Visa olmak üzere dev ödeme şirketlerinin Blockchain ve kripto varlıklara yönelik benimsemelerine yol açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu