Yaşam

Kürtaj Karşıtı Bir Adam Protesto İçin 112 Metrelik Kürenin Tepesine Tırmandı

ABD Ulusal Futbol Ligi (NFL) Şampiyonun belirleneceği Super Bowl maçı bu yıl Las Vegas’ta düzenlenecek. Amerikan kamuoyunun büyük ilgisini çeken bu çalışma öncesinde kentte yoğun hareketlilik yaşanırken, kürtaj karşıtı aktivist Maison DesChamps 112 metrelik Küre’nin tepesine çıkarak yetkilileri harekete geçirdi.

Küreye Tırmanmak Aslında Oldukça Kolay

()

Uzaktan bakıldığında küre pürüzsüz bir küreZirveye çıkmanın kolay bir şey olmadığını düşünmek mümkün olsa da Sphere aslında metal çerçeveler üzerine yerleştiriliyor. avuç içi büyüklüğünde Binlerce LED’den oluşur. Yani yapıya tırmanmak hiç sorun değil ancak güvenlik nedeniyle tırmanışa izin verilmiyor.

Maison DesChamps kendisini şöyle tanımlıyor: ” yaşamı destekleyen Örümcek Adam” ve gerçekleştirdiği eylemlerle “hamilelik krizindeki kadınlara yardım etmek için” para topluyor. Topladığı parayı kürtaj karşıtı programları finanse etmek için kullanıyor. DesChamps’ın tırmanışı Destekçisi ve arkadaşı Tim Clement’e göre bu tırmanış 15-20 dakika sürdü ve DesChamps bu tırmanışı kaydederek sosyal medyada paylaştı. DesChamps daha sonra polis tarafından gözaltına alındı. Bu tırmanış çevredeki kalabalık tarafından da kaydedildi.

Öte yandan bu olay DesChamps’ın kariyerinde ilk değil. çok önce San Francisco’daki 61 katlı Salesforce kulesi Olayları tırmandıran aktivist daha sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. DesChamps’ı son tırmanışından sonra yakalayan Las Vegas Polisi, Sphere’in yakından takip edileceğini ve Final karşılaşmasıiçin her türlü güvenlik önleminin alınacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu