Haber

Kocaeli’de doktorları dövme davası başladı

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki aile sağlığı merkezinde çalışan 3 doktorun darp edilmesine ilişkin 1’i firari, 1’i tutuklu 3 sanığın davasına başlandı.

Körfez 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık NT (53), eşi gözaltında olmayan sanık GT (54), müştekiler Ahmet Murat Kazan ve Serdar Erişti ile parti avukatları hazır bulundu.

Tarafların mahkemeye sunduğu dilekçelerin dava dosyasında yer aldığı duruşmada, firari sanık OT hakkında çıkarılan yakalama kararının henüz infaz edilmediği belirtildi.

Duruşmada söz alan sanık NT, kimseye vurmadığını iddia ederek, eşi GT ve oğlu OT ile birlikte ilaç almak için sağlık ocağına gittiklerini söyledi.

Aile doktorunun odasına girdiğini ancak kendisinin orada olmadığını söyleyen NT, şöyle devam etti:

“İçeride biri vardı. Doktor olup olmadığını bilmiyordum. Doktoru sordum. İçerideki kişi bana ‘Ne oldu, beğenmedim mi?’ diye sordu. Ona ‘Buraya kimseyi sevmeye gelmedim’ dedim. ‘Beğenmiyorsanız muayene olmayın, çıkın’ dedim. dedi. Doktor odasına tek başıma girdim. Bu sırada eşim GT koridordaydı ve oğlum OT arabayı park ediyordu. İçerideki doktorla tartışırken birisi kafamın arkasına vurdu. İçerideki kişi ‘Bunu at’ dedi. “Kafama darbe alınca yere düştüm. Daha sonra üçüncü bir kişi içeri girdi. Koridora çıktım.”

Tartışma sırasında bir şahsın eşine tokat attığını öne süren NT, “Bu kişilerin doktor olup olmadıklarını henüz bilmiyorum, üzerlerinde herhangi bir kişisel ekipman yoktu. Tokadın ardından eşim yere düştü, ben de Eşimi korumak için üzerlerine atladım. Kime vurduğumu hatırlamıyorum, sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Haklıyım.” “Beraatime karar verilsin.” dedi.

Sanık GT suçlamaları reddederek, eşinin uyarısı üzerine tartışmalar sırasında telefonuyla video çektiğini belirtti.

Eşi NT’nin darp edildiğini iddia eden GT, “Uzun mavi tişörtlü biri video çektiğimi görünce bana saldırdı, itti, vurdu, telefonumu elimden aldı. Telefonu vermek için elimden telefonu aldı. Bu sırada eşim yerdeydi. Kavga çıktı. Bu sırada oğlum OT de geldi. Telefonumun alındığını, eşimin ise götürüldüğünü gördü. Yerdeyken ayırıp telefonumu almaya çalıştı. Eşimin bilinci yerinde değildi, bilinci kapalıydı. Hiçbir kamu malına zarar vermedim. Kimseye çarpmadım. Kaza sırasında elim ayırırken veya kaldırırken elim dokunmuş olabilir. Eşim ama kimseye vurmadım.” dedi.

Şikayetçi Serdar Erişti, daha önce muayene ettiği sanığın kaba bir şekilde odasına girdiğini ve şöyle dediğini söyledi: “Sanığa ‘Şikâyetiniz nedir?’ diye sordum. diye sordum. ‘Ne, beni konuşturmayacak mısın?’ Oğlu OT de kapıda bekliyordu. Şahsın ikinci bağırışından sonra doktor Yılmaz Bey içeri girdi. Kişi bu kez ‘Ne yani çete misin?’ dedi. “dedi. Daha sonra Yılmaz Bey benden izin istedi ve gitti. Odadaki kişiye müdahale etmedik. Kişi geldiği ilk andan itibaren odada yalnızdım, içeride çalışanımız yoktu.” dedi.

Tartışma sırasında sanık NT’nin kendisine küfrettiğini belirten Erişti, daha sonra itişme ve itişmelerin başladığını, sanıkların saldırısının ardından kendisinin ve doktor arkadaşlarının darp edildiğini söyledi.

Tartışma sırasında tarafları ayırmak istediğini ancak kendisinin de darp edildiğini söyleyen müşteki Ahmet Murat Kazan da, “Ensemden arkadan vuruldum. Bu darbenin ardından boynum sandalyeye çarptı. Bu nedenle boynumdaki kemikler kırıldı. Aklımı başıma toplamaya çalışırken şaşkınlığa uğradım ve kendime geldiğimde, OT “İyi doktor Yılmaz Sarıkaş’ın boynuna arkadan sarıldığını gördüm. Onu boğarak öldürmeye çalıştı. Yılmaz Bey’i zorla soyarak kurtardılar. Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum.” dedi.

Cumhuriyet savcısı, sanık NT’nin tutuklulukta geçirdiği süre, isnat edilen suçun mahiyeti ve mahiyeti ile delillerin toplanması dikkate alınarak yurtdışına çıkış ve belirlenen yerlere başvuru yasağı getirilerek yurt dışından tahliyesini talep ederek, adli kontrol tedbirinin kaldırılması ve sanık GT’ye yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi. yaptı.

Mahkeme heyeti, sanık NT’nin “yurtdışına çıkış yasağı” şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına, sanık GT’ye ise “yurtdışına çıkış yasağı” uygulanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

NT ve eşi GT, 6 Ekim 2023’te Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki aile sağlığı merkezinde çalışan 3 doktorun darp edildiği iddiasıyla gözaltına alınırken, şüphelilerden NT de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Firari OT’nin yakalanması için soruşturma başlatıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu