Yaşam

Kim Milyoner Olmak İster Hatay’da Depreme Yakalandı Şampiyon Arda Ayten Psikolojisini Konuştu!

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” programının ilk ve tek milyoneri Arda Ayten, 6 Şubat Pazartesi günü Hatay’da 7,7 büyüklüğündeki depremde yakalandı. merkez üssü Kahramanmaraş’tır. Uykusunda depreme yakalanan Arda Ayten, geçirdiği süreci ve psikolojisini anlattı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem, Kahramanmaraş başta olmak üzere 11 ilde yıkıcı sonuçlara yol açtı.

Hatay depremde en çok hasar gören illerden biri oldu. Yaşanan acılar tarif edilemezdi…

Binlerce vatandaşımızın yanı sıra Hatay’da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ı da depremde kaybettik…

Yine Hatay’da beyin sarsıntısına yakalananlardan biri de daha önceden tanıdığımız Arda Ayten’di. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının ilk ve tek milyoneri oldu.

Depremde uyurken yakalanan Arda Ayten, yatağının yanındaki dolabın üzerine düştüğünü ve annesinin kendisine seslendiğini duyduğunu ancak dolap yüzünden sıkıştığını söyledi. Yardıma koşan bir komşu, Arda’nın üzerindeki dolabı alarak evden kaçmıştı.

Doktor olan Arda Ayten dışarı çıkınca durumun ciddiyetini anlayarak ailesini bir inanç mahalline bırakıp hastaneye koştu. Cansız bedenleri gören Arda Ayten, o anı dehşetle izledi ve ikinci sarsıntıda hastane hasar gördü.

Diğer doktor ve yaralılarla birlikte hastaneden çıkan Arda Ayten, sabaha kadar mazot aradıklarını ancak sabah 9’da yarım depo akaryakıt bulabildiklerini anlattı. Dehşete kapılan Arda, o saate kadar deprem bölgesinde herhangi bir ekip görmediğini de belirtti…

Birkaç gün sonra evine girebilen Arda, depremin sonuçlarını takipçileriyle paylaştı. Yatağının üstündeki dolap, devrilmiş kitaplığı…

Kim Milyoner Olmak İster programında büyük bir ödülle kuracağını söylediği kütüphanesi de bu şekilde heba oldu…

23. gününde bile yüreğimizi sızlatan deprem felaketi, herkes gibi Arda Ayten’in de psikolojisini bozmuştu. Depreme yakalanan, devrilen ve yaralılara yardım için gittiği hastanede yakınlarını kaybeden Arda Ayten, depreme de yakalanan facianın birinci elden tanığı Arda Ayten, ‘ Nasılsın?’ sorusuna verdiği yanıtla yüreği dağlandı…

“Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hayatımın şimdiye kadarki en zorlu yılını geçirdim. Psikolojik dipleri çok araştırdım. Uçsuz bucaksız koridorların suyunu yudumladım. iyi ama kötü de değilim.”

“Depremdeyim, hayatla dalga geçerek gülümsemeye çalışıyorum. Bazen kriz geçiriyorum. Bazen bayılıyorum.”

Çok ama çok can sıkıcı bir durum… Biz bile ne diyeceğimizi bilemiyoruz, yorumu size bırakıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu