Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’na canlı yayında “CHP ne zaman iktidara gelecek?” sorusuna: Umutsuz kalacağımız bir durum yok.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın galip geldiği 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda sessizliğini bozdu. Sözcü TV’de Uğur Dündar ve İsmail Saymaz gibi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, seçim sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Ümitsiz kalacağımız bir durum yok”

Uğur Dündar, programda “AK Parti’yi en zayıf anında yenemiyorsanız, CHP ne zaman iktidara gelecek?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, “Bu bir demokrasi yarışıdır. Toplumdaki kutuplaşmayı çözdük. Sorunların analizine öncülük ettik. Bundan sonraki süreçte bayrağı teslim edenler elbette daha ileriye taşıyacaktır. Bir durumumuz yok. Umutsuz kalacağımız yer” dedi Kılıçdaroğlu.

“KİMSE KAZIK SÜRMEK ZORUNDA DEĞİL”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl başkanları değişecek, ilçe başkanları değişecek, herkes değişecek. Bu seçim, genel başkanın da seçildiği bir kurultay.

“BUGÜNE KADAR HİÇ ‘ADAYIM’ DİYEMEDİM”

Şimdiye kadar hiç ‘adayım’ demedim. Partinin yetkili organları karar verecek. Bu parti bir kişinin partisi değil. Bu partide herkes gelip Cumhurbaşkanlığına aday olabilir. Bu partide sağduyu var. Hayatımda hiçbir delegeye ‘gel bana oy ver’ demedim. Kongre kararını aldım, aday olacaklar çalışacak. Yardım ederim, neden olmasın?

“YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ”

İkinci tipte ise beklentileri karşılayamayarak oluşturulan olumsuz bir tablo vardır, bunu anlamamız gerekir. Bu bizi umutsuzluğa düşürmemeli. Yenilenmeliyiz, güçlenmeliyiz, yolumuza devam etmeliyiz. Sağlıklı işleyen rejimlerde erken seçim her an gündeme gelebilir, 5 yıl da olabilir. Yarınki değişime her zaman hazırlıklı olmalıyız.

bornovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu