Ekonomi

JPMorgan uzmanları ABD hisse senedi yatırımlarına karşı uyarıyor

Investing.com – JPMorgan ( JPMStratejistler, ABD borsalarındaki en büyük 10 hisse senedinin hakimiyet oranındaki artışa dikkat çekerek bazı uyarılarda bulundu.

Khuram Chaudhry liderliğindeki stratejistler, ilk 10 hissedeki kötüleşmenin giderek dot-com balonuna benzemeye başladığını belirterek, bu durumun satış baskısını artırdığını vurguladı.

  • Yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! InvestingPro, borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir araya getiriyor. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 koduyla avantajlardan şimdi yararlanın. 31 Ocak’ta sona erecek bu fırsatı kaçırmayın! KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

JPMorgan uzmanları, MSCI ABD endeksinde “Muhteşem Yedi” olarak adlandırılan teknoloji hisselerinin de aralarında bulunduğu ilk 10 hisse senedinin payının 2023 sonu itibarıyla yüzde 29,3’e yükseldiğinin altını çizdi. Bu oranın 2023’e yaklaştığı vurgulandı. dot-com balonunun şişirildiği 2000 yılında %33,2 ile zirve yaptı. Uzmanlar ayrıca, en büyük 10 hisse senedinin geçmişte 6 segmentten ziyade artık sadece 4 segmentte yoğunlaşmasının riski bulunduğunu da belirtti.

Piyasa katılımcıları, mevcut ortam ile 2000’li yılların başında spekülatif bir çılgınlık olarak ortaya çıkan internet hisselerine olan talep arasında bir benzerlik olduğunu düşünmese de, JPMorgan uzmanları duruma farklı bir pencereden bakıyor ve koşulların çok daha zor olduğunu savunuyor. düşünceye benzer.

Sonuç olarak uzmanlar, şube bazlı yoğunlaşmanın bu yıl hisse senedi piyasaları için önemli bir risk unsuru oluşturduğunu söylüyor. İlk 10 hissedeki olası bir düzeltmenin piyasa genelinde bir düşüşü tetiklemesi muhtemel görünüyor.

InvestingPro: Finansal Araştırmalarınızda Yanınızda

Yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! InvestingPro, borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir araya getiriyor. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A koduyla avantajlardan hızla yararlanın. 31 Ocak’ta sona erecek bu fırsatı kaçırmayın! KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

karpuzluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu