Haber

İzmir’de oy verme süreci devam ediyor

İZMİR – Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde İzmir’de iki bölgede 9 bin 877 sandıkta 3 milyon 441 bin 36 seçmen oy kullanacak. TBMM’ye 28 milletvekili gönderecek olan Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı karara göre Türkiye’de saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00’de sona erecek.

BAŞKAN SOYER OY VERMEYE GİDİYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, oyunu İzmir’in Seferihisar ilçesinde kullandı. Soyer’e eşi Neptün Soyer de eşlik etti. Oy verme sürecinin Anneler Günü vesilesiyle annesi Güneş Soyer’i ziyaret eden Soyer, annesine İzmir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanma sürecine eşlik etti.

Soyer, “Türkiye’de seçimler hep büyük bir olgunlukla geçti. İnsanlar büyük bir olgunlukla sandığa gidip oylarını kullandılar. Bugün çok büyük bir kalabalık var. İnsanlar tatile gider gibi, demokrasi bayramı yaşar gibi sandık başına gidiyor. Bugün Anneler Günü olduğuna göre, annelerimize sunacağımız sandıktan güzel bir gelecek çıkar inşallah. Bu duygularla herkesin demokrasi gününü kutluyorum” dedi.

BAKAN KASAPOĞLU KONAK’TA OY VERDİ

AK Parti İzmir 1. Bölge 1. Milletvekili adayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konak ilçesindeki Atatürk Lisesi’nde oy kullandı. Eşi Ayşe Betül Kasapoğlu ve AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ile birlikte okula gelen Bakan Kasapoğlu, “Milletimizin kararı günün prestijiyle ortaya çıkacaktır” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Bayraklı Şehit Nazımbey İlköğretim Okulu’nda oy kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu