Haber

Gaziantep’ten eğitime 100 milyon TL destek

GAZİANTEP (İGFA) –Gaziantep Valiliği Fuaye Alanı’nda imzalanan protokolle Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’taki sarsıntıdan büyük zarar gören Nurdağı ve İslahiye’deki tüm öğrencilere eğitimlerine destek olmak amacıyla okul forması ve kırtasiye malzemesi sağlayacak.

Gaziantep’te bu yıl 11 Eylül’de tüm birinci sınıf öğrencilerinin kırtasiye malzemeleri ve çantaları masalarının üzerinde olacak.

100 BİN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Eğitim desteğinden 100 bin öğrenci yararlanacak. , kalem tıraşı, kalem ucu, 12 adet sulu boya, 12 adet büyük boy boya kalemi, 12 adet uzun boy kuru boya kalemi, silgi, kelime tutucu, İngilizce kelime tutucu, çıtçıtlı belge, cetvel seti, katı yapıştırıcı ve makas.

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ihtiyaç sahibi öğrenciler ile Nurdağı ve İslahiye’deki tüm öğrenciler olmak üzere toplam 40 bin öğrenciye okul forması alacak.

ŞAHİN: TÜRK YÜZYILININ VE YENİ NESİL BELEDİYECİLİK’İN İSTEDİĞİ BİR STATÜ

Protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kurum olarak tüm imkanlarıyla eğitimin hizmetinde olduklarını belirterek, “Türk Asrının gerektirdiği bu yeni nesil belediyecilik bir duruştur. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Aileler çocuklarını çok iyi şartlarda yetiştirmek istiyor. Bu eğitimi başarıya dönüştürmek istiyor. Artık gönül rahatlığıyla ‘Eğitim Şehri Gaziantep’ diyebiliriz. Bu şehirde bilgelik var” dedi.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Kemal Ceber, yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, “Bu şehirde herkes benim eğitim anlamında ne yapabilirim diye çabalıyor. Bunlar Büyükşehir Belediyemizin rehberliğinde yürütülüyor.” Değerli liderimiz Fatma Şahin’in birçok bakanlığa eşdeğer bir faaliyeti var. “Kendilerini tebrik ediyorum. Hissetmeden, düşünmeden, endişelenmeden, önem vermeden yapılacak bir faaliyet değildir. Yani çok değerli bir iş, burada en aktif olmam lazım diyerek bütçenize çok değerli bir yatırımı kanalize ediyorsunuz. Gaziantep’te öğrenci olmak mümkün” dedi.

aricak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu