Haber

EMS Yapı Sivasspor, Beşiktaş Maçının Hazırlıklarına Başladı

Trendyol Süper Lig’in 23. haftasında 28 Ocak Pazar günü evinde Beşiktaş ile karşılaşacak EMS Yapı Sivasspor, karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre idman, teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirildi.

Isınma çalışmalarının ardından pas çalışması yapan oyuncular, yarı sahada çift kale maçla idmanı tamamladı.

Yeni transfer Dorde Nikoliç’in yanı sıra, sakatlığını atlatan Hakan Arslan ve grip enfeksiyonunu atlatan Alaaddin Okumuş da takımda görev yaptı.

Bülent Uygun, yaptığı açıklamada Beşiktaş’la zor bir maç oynayacaklarını belirterek, “Beşiktaş’ı biraz soğuk bir havada ama kalbimizde sevgiyle karşılayacağız. Zor bir maç olacak. Zor bir sezon. Onları da. Keyifli, zevkli ve zorlu bir mücadele bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Uygun, “Planlamada kaleci Ali Şaşal Vural’a alternatif olması ve olası sakatlıklara karşı önlem alınması amacıyla Dorde Nikolic’i transfer ettik. 350’ye yakın maç izledim. Yakınımızdaki 6 kişiyi tespit ettim. Oyun sistemi ve bütçe.” Bunlarla ilgili “İlgili transfer kurulumuz ve yönetim kurulumuz görüşmelerini sürdürüyor. Bir aksilik olmazsa 1 hafta 10 gün içerisinde onları buraya, Sivas’a getireceğiz ve takımla sözleşmelerini imzalatacağız.” açıklamasını yaptı.

Dinlenmekten çok yarıştıkları için ağır fikstürlere tepki gösteren Uygun, şöyle devam etti:

“Bu kadar yoğun hava koşullarının olduğu bir yerde maç planlamasının daha profesyonel yapılması gerekiyor. Çünkü oyuncularımız sakatlanıyor. Nitekim şu anda 5 futbolcunun kas sakatlıkları var. Ayrıca onların sağlığını da düşünmek zorundayız. Futbolcular, 3 günde bir maç oynuyorsunuz, deplasmandasınız, 3 gün sonra da evinizde oynuyorsunuz, “Hiç antrenman yapmadan maç oynuyorsunuz. Dünyanın hiçbir yerindeki hiçbir futbolcu bunu kaldıramaz. Biz bu işi halletmeye çalışıyoruz.”

Uygun, Beşiktaş maçında taraftarlardan destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu