Ekonomi

Dycom Industries güçlü ilk çeyrek sonuçları açıkladı, analist tahminlerini aştı

PALM BEACH GARDENS, Fla. – Dycom Industries, Inc. (NYSE:DY), analist beklentilerini aşan kazanç ve gelirle güçlü bir ilk çeyrek bildirdi.

Şirketin ilk çeyrek hisse başına kazancı (EPS) 2,12 dolar ile analist tahmini olan 1,51 doların önemli ölçüde üzerinde gerçekleşti. Gelir de tahminleri aşarak 1,09 milyar dolarlık konsensüs tahminine karşılık 1,14 milyar dolara ulaştı.

Telekomünikasyon altyapı ve kamu hizmetleri sağlayıcısının sözleşme gelirleri geçen yılın aynı dönemine kıyasla %9,3 artarak 1,045 milyar dolardan 1,142 milyar dolara yükseldi. Bu artış, bir önceki yılın çeyreğinde yer almayan satın alınan işletmelerden elde edilen 71,2 milyon dolarlık gelirin hesaba katılmasının ardından %2,5’lik organik büyümeyi içeriyor. Düzeltilmiş FAVÖK bir önceki yıl 113,5 milyon dolar ya da %10,9 iken 130,9 milyon dolara ya da sözleşme gelirlerinin %11,5’ine yükseldi.

Bu çeyrekte net gelir de önemli bir artış göstererek bir önceki yıl 51,5 milyon dolar veya seyreltilmiş adi hisse başına 1,73 dolar iken 62,6 milyon dolara veya seyreltilmiş adi hisse başına 2,12 dolara yükseldi. Bu yılın sonuçları, hisse bazlı ödüllerin hak edilmesi ve kullanılması nedeniyle gelir vergisi avantajlarından faydalanarak 5,9 milyon dolar veya seyreltilmiş adi hisse başına 0,20 dolar katkı sağladı.

İleriye dönük olarak Dycom, 27 Temmuz 2024’te sona erecek çeyrek için bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla yüksek tek haneli rakamlarda organik sözleşme geliri büyümesi öngörüyor. Şirket ayrıca satın almalardan 70 milyon dolarlık ek sözleşme geliri bekliyor. Sözleşme gelirlerinin yüzdesi olarak düzeltilmiş FAVÖK’ün 25 ila 75 baz puan artması öngörülüyor.

Şirketin finansal performansı, yüksek kaliteli hizmetler sunma ve pazardaki varlığını genişletme konusundaki süregelen kararlılığını yansıtıyor. Dycom CEO’su “Güçlü ilk çeyrek sonuçlarımız, özel müteahhitlik hizmetlerimize yönelik talebin devam ettiğini gösteriyor” dedi. “Telekomünikasyon altyapısı ve kamu hizmeti sektörlerindeki güçlü fırsatlardan yararlanmak için iyi bir konumdayız.”

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu