Ekonomi

Dönüşüm Muhteşem Olacak: Güzel kadın yapımcılar bir araya geliyor!

Türev Ekonomi Derneği tarafından Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteğiyle yürütülen Kadınların Adil Üretiminin Desteklenmesi Projesi tamamlandı. Şimdi adil üretim kadınları bir araya geliyor! 26 Nisan’da adil üretim kadınları ve yapımcıları, adil üretim ve üretim uygulamalarını konuşmak için İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde bir araya gelecek.
 

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği ve Türev Ürünler Ekonomisi Derneği tarafından yürütülen Kadınlara Adil Üretim Desteği Projesi’nin temel amacı, kadınların ekonomik alanda güçlenmesi ve üretim süreçlerinin adil olmasına katkı sağlamaktır. Proje kapsamında kadın üreticiler, uzman eğitmenler tarafından verilen kapsamlı eğitimlerle adil bir ekonomiyi sosyal ve ekonomik güzelleşme ve kalkınma süreçlerine dahil etme konusunda teknik bilgi ve uzmanlık kazandı. Türev ekonomisi, sürdürülebilir finans ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında 10 oturuma katılarak eğitim süreçlerini tamamladılar.

Fuar Yapım Hanımları 26 Nisan’da 18:00-21:00 saatleri arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde!

Tamamlanan eğitim serisinin ardından, kadın yapımcılar ile adil üretim yapan üreticileri bir araya getirecek etkinlik, 26 Nisan’da İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikte ‘Adil Transformers’ başlıklı görselin ardından ‘Dönüşüm Harika Olacak’ başlıklı bir panel yer alacak. Panelde fuar üretimi Sevim Şahin, Zuhal Tuzcu Çiftçi, Burcu Göçer ve Serap Çatalyürek fuar üretimi hikayelerini ve projenin kendilerine ve markalarına katkılarını anlatacaklar. Etkinliğe gelen katılımcılarla birlikte, adil üretim motivasyonlarından üretimde dikkat edilmesi gereken kriterlere kadar kapsamlı sorulara yanıt arayacaklar. Kurulacak stantlarda yapımcılar, projede yer alan kadın yapımcıların çalışmalarını inceleme fırsatı bulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu