Ekonomi

Dolar/TL Yeni Tarihi Zirvesine Ulaştı

Piyasalarda seçimlerin ardından başlayan yükseliş günümüze kadar devam etti. Dolar/TL sabah saatlerinde 23.40 seviyesinin üzerine çıkarak yeni tarihi zirvesini gördü.

SEÇİM SONRASI YÜZDE 17,2 ARTIŞ

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tıp Seçimleri öncesinde 19,96 seviyelerinde seyreden dolar, bugünkü yükselişiyle birlikte seçim sonrası dönemden bu yana yüzde 17,2’lik bir artış yaşadı.

EURO/TL REKORU TAZELENDİ

Güne 25.50 seviyesinin üzerine çıkarak başlayan Euro/TL de rekorunu yeniledi. Öte yandan gram altın saat 09:00 itibarıyla 1460,58 seviyesinden işlem görüyor.

MEHMET ŞİMŞEK ARTIK EKONOMİNİN BAŞINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin ettikten sonra açıkladığı kabinede Hazine ve Maliye Bakanı’nın Mehmet Şimşek olduğunu açıkladı. Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Şimşek, “Türkiye’nin rasyonel bir temele dönmekten başka çaresi yok. Kurallara dayalı bir Türkiye ekonomisi arzulanan refaha ulaşmada değerli olacaktır. Makro finansal istikrarı önceleyeceğiz.”

YILLIK ENFLASYON YÜZDE 39,59 OLARAK HESAPLANMIŞTIR

TÜİK önceki gün Mayıs ayı enflasyon bilgilerini açıklamıştı. Doğalgaz fiyatlarının sıfır olarak hesaplanması sonucunda yıllık enflasyon yüzde 39,59 oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu