Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Çocuklarımızı ne kadar ahlaklı yetiştirirsek bu toplum o kadar huzurlu olur

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dünyada nüfusu Türkiye’nin öğrenci sayısından az olan 140’a yakın ülke bulunduğunu belirterek, “Bu bizim en büyük zenginliğimizdir. Çocuklarımızı ne kadar ahlaklı yetiştirirsek bu toplum da o kadar huzurlu olur.” ” söz konusu.

Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticileri ve 81 ilin il müftülerinin katıldığı “43. İl Müftüleri İstişare Toplantısı” için Antalya’da bulunan Erbaş, Aksu ilçesinde Zeynep Keziban Abay Kur’an kursu ve lojman inşaatının temel atma törenine katıldı.

Erbaş, törende yaptığı konuşmada, Kur’an kursunda eğitim görecek çocukların gelecekte bu milletin ve toplumun değerli gençleri olacağını belirtti.

Kurslarda öncelikle öğrencilere sevgiyi öğrettiklerini belirten Erbaş, Kur’an kurslarında 200 binden fazla çocuğa dürüstlük, yalanın kötülüğü, doğru söylemenin güzelliği, büyüklere saygı ve bunun ne kadar önemli olduğu konularını öğrettiklerini kaydetti. vatanı, milleti, ezanı, bayrağı, devleti sevmek.

Genç nüfusun en büyük sermaye olduğuna dikkat çeken Erbaş, şöyle konuştu:

“Türkiye’de 28 milyon öğrenci var. Dünyada nüfusu bizim öğrenci sayımız kadar veya ondan az olan 140’a yakın ülke var. Bu bizim en büyük zenginliğimiz. Çocuklarımızı ne kadar ahlaklı yetiştirirsek bu toplum da o kadar huzurlu olur.” Çocuklarımızı peygamber ahlakıyla yetiştirmeliyiz.”

Erbaş, ahlaklı gençler yetiştirmek için ülkedeki tüm öğretmen, yönetici ve profesörlerin hep birlikte seferber olması gerektiğini belirtti.

Ali Erbaş, konuşmasının ardından “Bir Tertip, Bir Fidan” temalı fidan dikimi yaptı.

Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Antalya Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu