Haber

Davutoğlu’ndan ‘gizli protokol’ ile ilgili çok kritik açıklama! Kılıçdaroğlu önce “Hayır” dedi, ardından “Özür dilerim”

Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile 3 bakanlık için gizli protokol imzaladığı yönündeki açıklaması deprem etkisi yarattı. Kılıçdaroğlu, bu protokolü teyit ederken detay vermekten kaçındı. CHP liderinin ittifak ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu durumdan haberdar olmadıkları için tepki gösterdi. Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu’nu arayıp bu protokolü sorduğumda bana ‘hayır’ dedi. Daha sonra tekrar aradı ve ‘özür dilerim. Tekrar baktım protokol vardı. Bakanlık görüşüldü’ dedi. ifadeleri kullandı.

“HABERDAR OLMAK İSTİYORUZ”

6 Tablo’nun ortaklarından Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan gizli protokolden dolayı üzgün olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bize haber verilmeliydi.”

“İLKE OLARAK YANLIŞ BULMUYORUM”

Davutoğlu, Sözcü’den İsmail Saymaz’a şu açıklamayı yaptı: “Röportajı çıkınca Kılıçdaroğlu’nu aradım ‘Böyle bir protokol var mı? İçişleri Bakanlığı ve üç bakanlık verildi mi?’ Hayır dedi. Bir bakanlık tartışıldı ama karar verilmedi. Bağlantılı olmadığı için getirmedim. Olsa bile kotamdan biriydi.” O akşam Karar TV’de konuştum, “Muhatabımız Kılıçdaroğlu. ‘Böyle bir protokol yok’ dedi” dedi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu aradı ve ‘Kusura bakmayın. Tekrar baktım protokol vardı. Bakanlık görüşüldü’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu