Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Putin ve Zelensky ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tahıl koridoruna ilişkin gelişmeleri görüşmek üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy ile bir araya gelecek. Rusya-Ukrayna savaşını sona erdirmek için İstanbul Süreci’nin de ele alınması bekleniyor.

TRT World Forum 2022’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl krizini çözmek için Zelenskiy ve Putin ile telefon görüşmesi yapacağını duyurdu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Pazar günü bu krizi çözmek için Sayın Putin ile bir görüşme yapacağım. Aynı şekilde Sayın Zelenskiy ile de bir görüşme yapacağım. Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü güçlü bir şekilde savunurken, bölgede ateşin körüklenmesine de karşı çıktık. Rusya’ya yönelik mantıksız politikalar.

Gıda krizi tüm dünyayı etkiledi, bu da benim fikrimi kanıtlıyor. Bu yıl yaşanan gıda krizi küresel pazarda istikrarsızlığa yol açtı. Başta bazı Afrika ve Asya ülkeleri olmak üzere farklı ülkeler gıda krizinin olumsuz etkilerini hissettiler.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu