Yaşam

Çanakkale’de emektar traktörünü satan babasına sürpriz yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yaşayan İbrahim Ersan, yaşının ilerlemesi nedeniyle 2020 yılında çiftçiliği bıraktı.

Çiftçiyken 37 yıl kendisine ait olan 1963 model 17 AF 681 plakalı traktörden başka traktör kullanmadı.

Tüm kazancını sattığı traktörle çiftçilik yaparak kazandı. 3 yıl önce çiftçiliği bıraktıktan sonra traktörünü sattı.

Traktörle yaptığı 37 yıllık çiftçilik anılarını yitiren babası İbrahim Ersan’ın üzüldüğünü gören oğlu Ramazan Ersan, traktörü alıp babasına hediye etmeye karar verdi.

traktörü aldım

Ezine’de bir galeride satılık babasının traktörü bulundu. Galeri sahibi ile görüşerek durumu anlattı. Galeri sahibi ile anlaştıktan sonra traktörü satın aldı.

Traktör bakımını yaptırdı. Traktörü boyatıp evin önüne getirip babası İbrahim Ersan’a hediye etti. İbrahim Ersan, boyalı ve bakımı yapılmış traktörüne evinin önündeki garajında ​​bakıyor.

37 yıldır başka traktör kullanmayan İbrahim Ersan, sattığı traktörü önünde görünce çok sevindi.

“sesini dinliyorum”

İbrahim Ersan, kendisine bu keyfi yaşattığı için oğlu Ramazan Ersan’a teşekkür etti. “Çok sevindim. Oğlum babasının malı olan traktörü geri aldı. Gözümün önünde duruyor. Bu traktörle çok anım var. 37 yıldır ne yapıp ne kazandıysam bu traktörle yaptım. Önce bakımları yapılıp boyandı.sabah akşam evin önündeki garajda traktörü çalıştırıyorum.hem aküyü şarj ediyorum hem de traktörün çalışmasını ve sesini dinliyorum.”dedim.

“İçinde bir hüzün vardı”

1963 model traktörleri olduğunu belirten oğlu Ramazan Ersan, şunları söyledi: “Babam 2020 yılında çiftçiliği bıraktığı için traktörünü sattı. Babam bize bir şey demiyor ama içinde traktörü sattığı için bir hüzün var. Bizim için de öyle demek zorunda değil. Bir gün Ezine’de bir galeride babamın traktörünü gördüm. Galerici arkadaşla iletişime geçtik. Bu traktörün hikayesini de anlattık. Bayi arkadaş bize yardımcı oldu ve traktörü aldık. Traktörü evin önüne getirdik. Babam traktörü görünce çok sevindi. Biz ondan daha çok eğlendik. İlk traktörü, hayatında kullandığı tek traktör, bir daha başka traktöre binmedi. İlk göz ağrısı bizim için yaptığını bu traktörle yaptı. 86 yaşındaki babamızı mutlu ettik. Ona yeniden doğmuş gibi hissettirdik. Eski günleri hatırladı. Babam traktörle eşim ve çocuklarla ilgili anılarını anlatıyor. Babamın bu kadar memnun olduğunu görmek bizi mutlu ediyor.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu