Haber

Bosna Hersek’ten 20 yardım TIR’ı Türkiye’deki depremzedeler için yola çıktı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Türkiye’de afetzedeler için hazırlanan 20 yardım tırı, Bosna-Hersek’in iki yanından biri olan Sırp Cumhuriyeti’nden (SC) yola çıktı.

SC sınırları içindeki Bijeljina kentinde 20 TIR’a yüklenen yardım malzemeleri deprem bölgesine doğru yola çıktı.

SC Sağlık Bakanı Alen Seraniç, gıda ve battaniye gibi öncelikli malzemelerden oluşan 430 tondan fazla yardımın toplandığını söyledi.

Banja Luka’daki Türk Konsolosluğu ile çalıştıklarını belirten Seraniç, “Biraz da olsa Türk halkına en azından yardım etmeyi umuyoruz” dedi. söz konusu.

Seraniç, Banja Luka’daki Türk Konsolosluğu ile bölgede yaralılara yardım eden sağlık görevlisiyle ilgili görüştüklerini ancak şimdilik buna gerek olmadığını, sağlık kurumlarının ihtiyaç duyması halinde takviye yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

SC Tarım, Orman ve Su İdaresi Bakanı Savo Miniç, depremden etkilenen bölgelere yardım düzenlediklerini ve gerekli malzemeleri topladıklarını açıkladı.

Listelerin depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığını kaydeden Miniç, son kullanma tarihi 2024 ve 2025 olan gıdaları da hazırladıklarını vurguladı.

Yardım TIR konvoyunu organize eden SC Kızılhaçı Genel Sekreteri Rajko Lazic, Türk Kızılayı ile iş birliği içinde olduklarını belirterek, 20 gün önce başlattıkları kampanyada 700 bin euro karşılığında yardım topladıklarını söyledi. .

Bosna Hersek Kuaförler Derneği 4 bin avroluk yardım topladı

Bosna Hersek Kuaförler Derneği, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında yaklaşık 4 bin avroluk yardım topladı.

Bosna Hersek Kuaförler Sendikası Lideri Sanin Fazlic, ülke genelinde birliğe bağlı tüm kuaförleri davet ettiklerini belirterek, depremzedelere yardım etmenin değerli olduğunu söyledi.

bayrampasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu