Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,85 artışla 7.592,40 puandan başladı.

BIST 100 dün gün boyu satıcılı seyrederken, son saatte aldığı alımlarla toparlanarak günü %0,19 artışla 7.528,57 puandan kapattı. Endeks dolar bazında 265 dolar bandında kalmayı sürdürüyor.

Dün BIST 100’de 44 hisse değer kazandı. 56 hisse ise değer kaybetti. BIST 100’ün günlük işlem hacmi 95,3 milyar TL olurken, bu hacim toplam işlem hacminin %71’ini oluşturdu.

Borsa İstanbul’da olumlu açılış sonrası ilk dönemlerde ticaret, sigorta, mineral ürünlerVe petrokimya Fiyat artışlarıyla öne çıkan bölümler oldu. Güne eksiyle başlayan kısımlar: bilişimVe turizmOlarak listelenmiş. BankalarVe HoldingŞube de güne yüzde 1’e yakın değer artışıyla başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında güne alıcılı başlayan hisse senetleri arasında şunlar yer alıyor; AGHOL, MGROS, ÇİMSA, AHGAZVe İMASMOradaydı. MIATK, CCOLA, İPEK, AKSAVe KCAERHisseleri güne ekside başladı.

Borsa İstanbulkarşısında INGRMVe HIZLI Hisseleri açılışta tavan fiyata ulaşarak en çok yükselen hisseler oldu. İlk süreçlerde baz fiyatına düşerek en çok düşen hisse VANGD olurken, onu MIATK ile birlikte takip etti. DOFER, CEOEMVe HATSNgelmek.

InvestingPro, başta borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

haberyenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu