Haber

Bakan Kirişci’den muhalefetin tepkisini çeken sel yorumu: 15 can aldı ama toprak da sulandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerden etkilenen Şanlıurfa ve Adıyaman Bu kez sel bastı. Şanlıurfa’da can kaybı 15’e yükseldi. AdıyamanTürkiye’de 2 kişi hayatını kaybederken toplam can kaybı 17’ye yükseldi.

“15 HAYATIMIZ AMA TOPRAK SULANDI”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Habertürk kanalında yaptığı canlı yayında Adıyaman ve Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Atatürk Barajı’ndaki su seviyesinin selden sonra 300 bin metreküp yükseldiğini vurgulayan Kirişçi, “Tabii ki sel, sel yok. Üç günde bu kadar yağış istemiyoruz tabii. Bir düzensizlik var. Yağışta.Kuraklık riski de vardı.Bir yandan 15 can aldı, diğer yandan toprağı suladı.Atatürk Barajı’ndaki su 300 bin metreküp arttı.Bu önemli bir rakam. şey.”

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ

Kirişci’nin açıklaması kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. DÜZGÜN Partisi Mali İşler Lideri ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Şuurlarını tamamen kaybetmişler. Tarım ve Orman Bakanı olacak kişinin ifadesine bakın; Sel 15 canımızı aldı ama arazi de sulandı. .”

“İNSANLIĞIN İFLAS ETTİĞİ NOKTADAYIZ”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, ‘Sel 15 canımızı aldı ama toprağa da su geldi’ diyor. İflas noktasına geldik. Aziz milletim, bu açıklamaya tepkimizi 14 Mayıs’ta gösterelim. Yazıklar olsun Kirişçi’ye”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu