Ekonomi

Bakan Akar: Maalesef 100 yoldaşımızı kaybettik

Bakan Akar, TRT Haber’e yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar 100 silah ve çalışma arkadaşımızı kaybettik. İki arkadaşımıza daha ulaşılamadı. Ayrıca 66 yaralımız var. Tedavileri devam ediyor. Daha çok yaralımız var.” ve taburcu edildiler.”

“TSK seferber oldu”

(Askerin kışladan geç çıktığı iddiası) Akıl ve mantıkla açıklanamaz. Örneğin Mehmetçik’in Malatya’da saat 17.45’ten itibaren enkazlara koştuğu açıkça görülüyor. Yani bunun birçok örneği var. İlk andan itibaren silahlı kuvvetlerimiz seferber oldu. Sadece deprem bölgesindekiler değil, KKTC dahil tüm silahlı kuvvetler seferber oldu.

“Ekiplerimiz 304 vatandaşımızı kurtardı”

Depremin büyüklüğünden dolayı teknisyen ve işçilerimizden oluşan ekipler oluşturduk. 80 ekibi bölgelere dağılma etkinliği ile önemli katkılar sağladı. Köpeklerimiz ve arama kurtarma ekiplerimiz çalışmalarımızla 304 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak çıkarmayı başardı. Maalesef 2 bin 250 vatandaşın cenazesine arkadaşlarımız ulaştı. Sadece arama kurtarma için değil, hayatın devamı için de burada çalışmaya devam ediyoruz. 4.400 koli dağıttık.

murgul-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu