Haber

Ankara’da soyacakları yerleri önceden dürbünle izleyen çeteye ‘Keklik’ operasyonu

ANKARA’da 27 ev ve iş yerinden hırsızlık yapan çeteye yönelik ‘Keklik’ adı verilen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, hırsızlık yapacakları adresi önceden dürbünle gözetledikleri tespit edildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik teknik takipli projeli dosya kapsamında, 27 ayrı hırsızlık olayını Ç.Ş., İ.Ö., T.U.  K.Ç. M.E.’nin gerçekleştirdiği, çaldıkları materyalleri S.A., F.S., M.E., D.P., M.G., Ü.Ç. ve İ.Ö. aracılığıyla piyasaya sürdükleri tespit etti. Polis, evvelki gün şafak vakti, şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. ‘Keklik’ ismi verilen operasyonda 12 başka adrese eş vakitli baskın yapıldı, 11 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin konut ve iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda 22 televizyon, 5 silah, bu silahlara ilişkin 4 şarjör, 129 mermi, 3 pompalı tüfek ile 21 av fişeği, 4 cep telefonu, 14 saat, 2 bin 923 paket sigara, çok sayıda el aleti, 3 el feneri, 2 dürbün ve olaylarda kullanılmak üzere 4 çift eldiven ele geçirdi.

18 MESKEN, 9 İŞ YERİNDEN HIRSIZLIKŞüphelilerin 18’i evden, 9’u iş yerinden hırsızlık yaptıkları, yakalanmamak için olaylarda kullandıkları araçları uzak uzaklıkta bırakıp kilometrelerce yürüyerek adreslere gittikleri saptandı. Hırsızlık yapacakları adresi evvelce belirleyip, dürbünle izleyen şüphelilerin, bilhassa bağ konutlarından para, elektronik eşya, tüfek, el aletleri ile para edecek eşya, iş yerlerinden de para ve sigara çaldıkları belirlendi. Ayrıyeten şüphelilerin hırsızlık sırasında eldiven ile kar maskesi kullandıkları tespit edildi.Hırsızlık şüphelilerinin, çaldıkları materyalleri süreksiz olarak D.P., K.Ç. ve İ.Ö.’nün ikametinde sakladıkları ve peyderpey S.A., M.G. ve İ.Ö.’ye sattıkları, bu şahısların de materyalleri bedelinin altında piyasaya sürdükleri bildirildi. Şüphelilerin, 27 hırsızlık olayında mağdurları yaklaşık bir milyon TL ziyana uğrattıkları tespit edildi.HEPSİ SABIKALI

Şüphelilerin, tamamına yakını hırsızlık olmak üzere S.A.’nın 29, Ç.Ş.’nin 20, İ.Ö.’nün 18, K.Ç.’nin 11, T.U.’nun 8, M.E.’nin 6, Ü.Ç.’nin 5, İ.Ö.’nün 4, F.S.’nin 1, M.G.’nin 1, M.E.’nin 1 olmak üzere toplam 104 kabahat kayıtlarının olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu