Haber

Aile Desteği ödemeleri bugün hesaplarda

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemelerin prestijli hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Göktaş, bu kapsamda ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4.3 milyar TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

Türkiye Aile Destek Programı’nın 2022’de hayata geçirildiğini ve geçen ay yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla bir yıl daha uzatıldığını hatırlatan Bakan Göktaş, bu yıl kapsam kapsamında hanelere 30.6 milyar TL ödeme yaptıklarını ifade etti. desteğin.

Bakan Göktaş, programın başından bu yana hanelere sağlanan takviye miktarının 43,7 milyar TL’yi aştığını kaydetti.

Sosyal yardım paylaşımını önceleyen bakış açısıyla arz odaklı güçlü bir sosyal yardım sistemini yürüttüklerini belirten Bakan Göktaş, “Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz.”

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelerin gelirine göre 850 TL – 1.250 TL arasında destek sağladıklarına değinen Bakan Göktaş, “Sağladığımız desteklerle yanlarında olmaya devam ediyoruz. ihtiyaç sahibi hanelerimiz için uygulamaya koyduk. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize 4,3 milyar TL destek sağlayacağız.”

Türkiye Aile Destek Programı’na Ekim 2022’de Çocuk Nafakası ve Elektrik Tüketimi Desteği’nin eklendiğini hatırlatan Bakan Göktaş, “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının giderlerini karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Nafaka kapsamında hanelerimize aylık 350 TL-650 TL tutarında ek destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile hanemize aylık 112 TL ile 225 TL arasında ödeme yapıyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu