Ekonomi

7 liralık ekmeği çantasını getirene 5 liradan satmaya başlayınca satışları yüzde 30 arttı.

7 liralık ekmeği çantasını getirene 5 liradan satmaya başlayınca satışları yüzde 30 arttı.

Başlattığı kampanya sayesinde daha çok ekmek satmaya başlayan fırıncı Oğuzhan Akbal.

“Bu kampanyadaki amacımız halkımızı ucuz ekmekle buluşturmak ve yeşillenmeye teşvik etmektir”

ESKİŞEHİR – Ekmek zammı sonrası ilginç bir kampanya düzenleyerek çantasını getiren vatandaşlara 7 liralık ekmeği 5 liradan satmaya başlayan esnaf, satışlarını yüzde 30 artırdı.

Eskişehir’in Odunpazarı Mahallesi Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi’ndeki fırına poşet götürseniz 200 gram ekmek 7 lira yerine 5 liradan satılıyor. Çoğu fırıncı ekmek zamsını yeterli bulmazken, bu esnafların indirim kampanyası büyük ilgi gördü. Çantasını getirene ekmeği 7 lira yerine 5 liradan satan fırıncılar, hem ekmek dağıtıyor hem de çevre kirliliğini azaltmak için vatandaşları teşvik ediyor. Esnafın camına asılan ‘geri dönüşüm anında nakite geri dönüşüm’ yazısı dikkat çekerken, farklı kampanya mahalleli tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Kampanya sonrası yaklaşık yüzde 30 daha fazla ekmek satmaya başlayan esnafın hassasiyeti görenler tarafından takdirle karşılandı.

“Bu kampanyadaki amacımız halkımızı ucuz ekmekle buluşturmak ve yeşillenmeye teşvik etmektir”

Eskişehir’de yıllardır fırıncılık yapan esnaflardan Oğuzhan Akbal, konu hakkında şunları söyledi;

“Çantasını getirene indirimli ekmek kampanyası başlattık. Bildiğiniz üzere bu ay başında ekmek 5 liradan 7 liraya çıktı. Halkımızın bundan daha az etkilenmesi ve daha az zarar görmesi için bir kampanya başlattık. Para cebinde kalsın.Bu kampanyada amacımız halkımızı ucuz ekmekle buluşturmak ve yeşillenmeye teşvik etmektir.Halkımız ekmeğini getirdiği poşetle alırsa yerine 5 lira alıyor. 7 TL.Böylece geri dönüşüm çalışmalarına dahil ediyoruz.Hem önemli tasarruf sağlanıyor hem de doğadaki plastik israfı azaltılmış oluyor.Bu durumda ister istemez üretim artışı oldu.Kampanya sonrası yaklaşık yüzde 30 oranında geri dönüşüme başladık. daha çok ekmek sat halkımızdan çok olumlu tepkiler var çok dua edip şükredenler var ama tabi bu kampanyayı beğenmeyip bize iftira atanlar da var polise çeşitli şikayetlerde bulundular Ekmeğimizin 200 gramdan az olduğunu savundular. Tabii ki, böyle bir şey yok. Polis geldi, incelemelerimizi yaptı, bir sıkıntı görmedi ve satışlarımıza devam ediyoruz. Kişiler 3 ekmek alacakken yine 3 ekmek alıyor ama bir poğaça ekleme imkanı bulabiliyorlar. Bu durumda kampanyanın bize çeşitli faydaları da oluyor. Ama günün sonunda buradaki asıl amacımız insanımızı çevreci olmaya ve geri dönüşüme teşvik etmek ve halkımıza ucuz ekmek ulaştırmak” diye konuştu.

“2 TL demeyelim, bunu 30 günle çarptığımızda bin TL oluyor”

Kampanyadan faydalanan mahalle esnafından Recep Arslan, vatandaşlar nezdinde güzel bir kampanya olduğunu belirterek, “Komşumdan Allah razı olsun, onlar halka hizmet ediyorlar. Bu aralar bazı ekonomik mülahazalar var. .Açıkçası 2 TL dememek lazım.Özellikle geniş aileleri olanlar için güzel bir şey.Hem geri dönüşüm hem de malzeme açısından güzel bir çalışma.Umarım bu tarz işlerin devamlılığı sağlanır” diye konuştu. dedi.

karliovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu