Haber

4 ilde yeni test kararı! ÖSYM’den son dakika açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya il ve ilçelerimizde MSU, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının yapılmamasına karar verdik” dedi.

“SINAVLAR YAPILAMIYOR”

Deprem bölgesindeki illerde yerinde incelemelerde bulunan ÖSYM Başkanlığı, MSU, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının MSU, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının deprem bölgesinde yapılamayacağına Yönetim Kurulu kararıyla karar verdi. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde yapılan incelemeler.

Alınan kararla ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, “Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen illerde incelemelerde bulunduk. Deprem Bölgesi il ve ilçelerindeki yetkililerle yaptığımız görüşmeler ve bölgede yapılan yerinde incelemeler sonucunda MSU, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının Hatay Adıyaman’da yapılmamasına karar verdik. , Kahramanmaraş ve Malatya illeri ve ilçeleri.söz konusu.

“DİĞER İLLERDE DE SINAV GİRİLEBİLİR”

Ersoy, “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya sınav merkezlerinde sınava girmeyi tercih eden adaylarımız; MSU sınavı için 1-6 Mart 2023, YÖKDİL/1 sınavı için 2-6 Mart 2023, YDS/1 sınavı için 8-9 Mart 2023, 1-8 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak olan TUS/1 sınavına başvuru yapabilecektir. Bu illerde sınav yapılamadığından; Daha önce sınav merkezi olarak bu illeri seçen adaylarımız sınav merkezlerini değiştirmek zorunda kalacaklar ve Türkiye’deki diğer merkezlerden istedikleri sınav merkezini tercih edebilecekler.”dedi.

Sağlıklı sınav uygulamalarını gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydeden Ersoy, önceliklerinin sınav adayları ve görevlilerinin can güvenliği olduğunu, bölgede yaşayan halkın mağdur olmaması için çalıştıklarını söyledi.

Bu 4 sınava başvuran adaylar ise ÖSYM aday süreçleri sistemi (https://ais.osym.gov.tr) ve taşınabilir uygulamasından sınav merkezi tercihlerini yenileyebilecekler.

Adaylar, sınavlarla ilgili değişiklik ve yönetmelikleri ÖSYM internet sitesinden takip edebilecek.

seydilerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu